У тім селі – бібліотека


Історія    бібліотеки    села    Яворів    Долинського району,  як  і  багатьох  інших  населених  пунктів, бере     початок     від     заснування     товариства “Просвіта”,     читальня     якої     знаходилась     в орендованому  приміщенні.  У  1948  році   силами жителів  села  збудовано  клуб,  на  який  звозили дерево   з  розібраних  хат  німецької  колонії,  що знаходилась      поруч.      В     одній     з     кімнат новозбудованого  клубу  облаштували бібліотеку. Перші книги привезли з Долини на підводі, їх було близько  400.  Інвентарні  книги  та формуляри були саморобні. Первинні документи бібліотеки переписувались, деякі з них втрачено, тому записи починаються з 1970 року.
Тепер  бібліотека  обслуговує  505   користувачів,  до  послуг яких понад 10 тис.  примірників  документів.  Завідувач  бібліотеки-філії Вінтонів Марія Василівна закохана в рідний край, звичаї та традиції українського народу. Вона   зібрала  літопис  села,  оформила  при  бібліотеці  музейний  куток, згуртувала активних читачів бібліотеки в клуб
«Оберіг», який постійно бере участь у святах на рівні села та району. У 2013 році за підсумками районного огляду-конкурсу клубів за інтересами та любительських об’єднань «Місце зустрічі – бібліотека» «Оберіг» отримав 3 місце.
Досвід Марії Василівни перейняла Коваль Тетяна Русланівна, яка прийшла на посаду зав. бібліотеки-філії у 2013 році.
У 2010 році за результатами районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» бібліотека-філія с. Яворів визнана журі одним із переможців у номінації «Автентичність матеріалу», а за результатами літературної експедиції «Веселимось, читаємо, літечко вітаємо!» цього ж року отримала 2 місце. Приніс перемогу бібліотеці і 2011 рік – номінація «Бібліотекар-дослідник» стала
результатом участі у районному етапі огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року».
У 2012 році для покращення роботи книгозбірні з центральної районної бібліотеки передано комп’ютер.
У 2014 р. у бібліотеку прийшов молодий фахівець – Оксана Озаришин. У цьому ж році, за сприяння громади села, придбано нове комп’ютерне обладнання і підключено його до мережі Інтернет.

Немає коментарів:

Дописати коментар