З народного напившись джерела

Традиції народу — це велике диво,
Яке струмить з глибин у майбуття. 
Їх знаючи, народ іде щасливо 
І впевнено у непросте життя. 
В традиціях живе душа народу, 
Великий зміст закладений у них. 
Народ наш любить й береже природу 
Та рідну пісню і веселий сміх. 
                                           І щире слово, й жарти іскрометні, 
                                           Легенду й казку, що в душі пливе. 
                                           І пам’ятає подвиги безсмертні, 
                                           А добра слава у віках живе.
                                                                     Надія Красоткіна
Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них - світовідчуття та світосприймання нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу взагалі. 
Дуже тісно народна творчість пов'язана
із звичаями, що являють собою закони, якими українці керувались щоденно. 
Як і рідна мова, звичаї об'єднують людей в один народ. Того, хто забуває звичаї, карають Бог і люди, а, за українським повір'ям, у батьків, що не дотримуються звичаїв, народжуються діти, які стають вовкулаками. 
Саме збереження українських звичаїв та традицій наштовхнуло нас на думку створити при бібліотеці клуб «Оберіг», основним завданням якого є відтворення духовної скарбнички нашого народу, адже оберігати потрібно землю, пісню, танець, любов до Батьківщини.
Учасниками нашого клубу є діти віком від 8 до 15 років, ті яким ця проблема є не байдужою. Вони прагнуть хоч трішки оберегти цей маленький тремтячий вогник, котрий відображає невмирущу душу нашого народу, тоненьку ниточку, яка єднає людські покоління, адже поки горить той вогник у людських душах, поки є любов до рідної землі і своєї історії, до тих пір народ буде народом, а не просто населенням. Бо наші предки передали нам не лише борону і плуг,  але й залишили скарби душі: влучне прислів’я, веселу казку, хвилюючу легенду, ніжну пісню тощо.
Девізом нашого клубу є: Про те, що всі вже призабули
                                             Про козаків, про тих хто за волю поліг
                                             За традиції, за сьогодення і минуле
                                             Вам розповість клуб наш «Оберіг».
Варто відзначити, що члени клубу це
люди, які люблять свій край, цінують рідну мову, поважають древні традиції і намагаються зберегти і увіковічнити їх у віках. Ми проводимо різноманітні масові заходи де головним критерієм є показати красу і любов до рідної землі, донести суспільству, що вивчаючи історію краю ми в першу чергу збагачуємось культурно, а це пізніше допоможе стати повноцінними членами суспільства.
Разом ми готуємо костюми для виступів, збираємо історичну та фольклорну інформацію, спілкуємось із старожилами, які можуть розповісти багато цікавого.
Робота нашого клубу надзвичайно цікава, бо сповнена новими відкриттями та враженнями, які вкарбовуються в нашій свідомості і виховують з нас ЛЮДИНУ.
Минають роки, змінюються покоління, але так важливо, щоб діти, внуки, правнуки пам’ятали своїх пращурів простих людей – носіїв скарбів нації.
З підключенням бібліотеки до мережі інтернет робота клубу ще більше активізувалась, адже ми отримали змогу спілкуватись з однодумцями по всьому світу, шукати нові ідеї, сценарії, креативити.
Наш  «Оберіг» запрошує до співпраці друзів та однодумців, всіх кому не байдуже наше минуле та хто прагне створити гідне майбутнє!

Немає коментарів:

Дописати коментар